';

Kolejny niekorzystny dla mBanku wyrok

Kolejny niekorzystny dla mBanku wyrok w sprawie prowadzonej przez r.pr.Radosława Górskiego (wspieranego przez zespół prawników kancelarii).

W telegraficznym skrócie: umowa kredytu powiązanego z CHF wyrokiem sądu z dnia 14 czerwca 2019 roku została w ekspresowym tempie “odfrankowiona” z korzyścią dla konsumenta.

To już trzeci niekorzystny dla mBanku (po wyrokach z 31 maja 2019 roku i 22 maja 2019 roku) wyrok tylko w ciągu ostatniego miesiąca czasu w sprawach przez nas prowadzonych. 
Miło jest nam ogłosić, że w ten sposób mBank bezapelacyjnie staje się naszym kancelaryjnym “liderem bankowości” pierwszego półrocza 2019 roku (łącznie cztery niekorzystne wyroki tylko w 2019 roku), wyprzedzając w ten sposób bardzo znacząco Getin Noble Bank (2 wyroki w 2019 roku) i BPH (póki co tylko jeden wyrok w tym roku).

Poniżej więcej informacji o wyroku z dnia 14 czerwca 2019 roku dla zainteresowanych:
Sprawa dotyczyła umowy o nazwie kredyt hipoteczny dla osób fizycznych “mPlan” waloryzowany kursem CHF, z 2008 roku.
Co zrobił sąd z tą umową? Sąd “odfrankowił” umowę kredytu i w ten sposób zasądził na rzecz kredytobiorców blisko 66.000 zł oraz koszty procesu. Zdaniem sądu umowa nie jest nieważna, ale z pewnością, z uwagi na zawarte w niej postanowienia abuzywne, ma ona treść inną niż oczekiwałby tego bank (PLN+libor).
Co jeszcze jest istotne ? Wartym odnotowania jest szybkość, z jaką sąd poradził sobie ze sprawą. Pozew złożony został do sądu w sierpniu 2018 roku, odbyły się trzy terminy rozprawy, postępowanie w I instancji trwało więc około 10 miesięcy.

Wyrok z dnia 14 czerwca 2019 roku, wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszay-Śródmieścia w składzie SSR MIlena Dutkowska, sygnatura akt VI C 1927/18. Wyrok nieprawomocny.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
Share
Tagged in